Not known Facts About konum nasıl atılır

Yayın Tarihi: four Ağustos 2022 İnternet ile birlikte hayatımızı en çOkay kolaylaştıran uygulamalardan bir tanesi de hiç şüphesiz WhatsApp. Bir kişiyi, bir yeri, bir mevkii kolayca bulmamızı sağlayan harika bir özellik olan konum atma özelliği de bu uygulamada mevcut.

Sonrasında bu mavi noktaya basılı tutuyorsunuz ve karşınıza aşağıdaki gibi bir Adult malesü açılıyor.

Sizin hareketli olduğunuzda sizi takip etmek isteyene yada vardığınız gideceğiniz yere göre gelmek isteyene bunu yollayabilirsiniz.

BAŞKA BİR YERİN KONUMUNU HARİTADAN SEÇEREK YOLLAMA ; ( KENDİNİZİ BAŞKA YERDE GÖSTERME OLARAK DA KULLANILABİLİNİR) konum sekmesi açıkken arama yerindeyken harita sol üstte etrafı kesik kare işaretine basarsanız harita büyür ve kırmızı navigasyon noktası çıkar ekranı sağa sola kaydırarak navigasyon imlecini istediğiniz yere getirip üstünde çıkan bu konumu gönder’e basarak oranın konumunu yollayabilirsiniz…

Xiaomi'nin en sevilen akıllı bilekliği Mi Band 6 ile akıllı saate ihtiyacınız olmadan daha uygun fiyatla aynı özelliklere erişin.

Telefonu yeniden başlatın: Telefondan kaynaklı bir arıza olabilir ya da önbellek dolu olduğu için dilemma yaşanabilir. Böyle durumlarda önbelleği temizlemeli ve telefonu yeniden başlatmayı denemelisiniz.

Sadece konum göndereceğiniz uygulamalara girerek konum atmanız konum nasıl atılır gerekmiyor. Haritadan konum atma için Google Haritalar uygulamasıyla da konum bilginizi karşı tarafla paylaşabiliyorsunuz.

Bazıları cep telefonundan konum atmayı bilirken, bazıları ise konum atmak için ne yapmam lazım diye kendisine soruyordur. Buluşacağınız bir kişiye bulunduğunuz konumu Android ya da iOS telefonunuzun konum gönderme özelliği sayesinde kolayca gönderebiliyorsunuz.

Your browser isn’t supported anymore. Update it to obtain the finest YouTube experience and our most recent capabilities. Find out more

Google Maps kullanmak: apple iphone telefonunuzda Google Maps üzerinden konum paylaşmak için öncelikle Google Maps’i açmaleız gerekir. Ekrandaki mavi noktanın üzerine basın. Mavi nokta yoksa ekranın sağ alt kısmında yer alan Alright simgesine tıklayın ve haritada konumunuzu gösterin.

Zaman zaman bulunduğumuz konumu göndermek, adres tarifi ve ulaşılabilirlik açısından en kolay yol oluyor. E teknolojinin de nimetlerinden faydalanmak lazım değil mi?

Bu aşamada, bulunduğumuz yeri GPS’in bulabilmesi için aktif hale getirilmesi isteniyor. Buradan “Devam” yazan butona dokunarak telefonun GPS özelliğini aktif hale getiriyoruz.

Konum nasıl atılır sorusu, genellikle bir yere gitmek isteyip, orayı adres bilgileriyle bulmakta zorlanan ya da başkalarına tarif edemeyeceği bir konum üzerinde bulunan insanlardan geliyor.

GPS'iniz açıkken veya GPS'nizi açtıktan sonra mavi simge ile bulunduğunuz yerin üzerine tıklayın. Detaylara dokunun/tıklayın ve Paylaş butonuna tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *